• Header 01

Slovenský zväz rybolovnej techniky

ÚSPECH NEPRÍDE ZA NAMI, MUSÍME SA ZA NÍM VYDAŤ A ZÍSKAŤ HO

web jankoJan Mészáros pridal v roku 2021 do svojej bohatej zbierky ďalší titul majstra sveta v muche diaľke jednoruč.

Čítať ďalej...

medaileTáto tabuľka poskytuje prehľad medailovej zbierky reprezentantov SR z doterajších vrcholných podujatí.

Čítať ďalej...

medaileŠampionáty juniorov v rokoch 1991 až 2022 boli úspešné pre viacerých  našich juniorských reprezentantov. Prinášame vám prehľad ich medailovej bilancie. 

Čítať ďalej...

tarnowo podgornePo MS seniorov 2021 poverila svetová federácia opätovne MOHOSZ (Magyar Országos Horgász Szövetség) usporiadaním prelomových majstrovstiev sveta juniorov U18 a kadetov U23. Prvýkrát v histórii sa ICSF rozhodol zaradiť vekovú kategóriu U23 a ako sa ukázalo bol to správny krok. Šampionátu sa zúčastnilo 54 pretekárov z ôsmych krajín. Naši reprezentanti rozhodne neurobili hanbu ba naopak zaznamenali historickú úspešnosť v medailovej bilancii.   

Čítať ďalej...

talinn1. kolo Svetového pohára seniorov sa uskutočnilo opäť v Tallinne (EST). V kategórii mužov vyhral Tomáš Valášek (SVK) pred Martinom Čapliarom (SVK) a  Dmitriom Borovkom (EST). V ženách vyhrala Jana Jankovičová (SVK), druhá skončila Birgit Hansson (EST) a tretia Petra Geier (AUT).  Blahoželáme našim reprezentantom.   

Čítať ďalej...

talinnDve zlaté medaile v D4, dve strieborné v D1 a D2, bronzová medaila v D3, D1-7 a rovnaká za družstvo mužov a žien v D1-5 je vynikajúca medailová bilancia slovenskej reprezentácie v rybolovnej technike na 47. MS v Tallinne. 

Čítať ďalej...

cb3. kolo Svetového pohára seniorov a juniorov sa uskutočnilo v dňoch 24.-26. júna 2022 v Českých Budějoviciach . V mužoch skončil z našich Tomáš Valášek ôsmy a Martin Čapliar desiaty. V ženách skončila Vanessa Staršicová (SVK) piata. Zvíťazila Zuzana Plachá (CZE), druhá skončila Lucie Kepáková a tretia Kateřina Marková (CZE). V juniorkách vyhrala Natálie Kepáková (CZE) pred Luciou Nejdlovou (CZE) a Karolínou Benešovou (CZE).  

03  Halovú prípravu dôkladne preverili tri halové podujatia a konečne bez výrazných pandemických obmedzení. .  Halové preteky začali 13.3.2022 vo Velkých Pavloviciach pokračovali v Bratislave 26.3.2022 a skončili 10.4. v Nových Zámkoch. 

Čítať ďalej...

tokyoV druhom kole Svetového pohára v rakúskom Lenzingu vyhral Jan Mészáros (SVK)  výkonom 511,260 b., štvrtý skončil Tomáš Valášek (SVK) výkonom 496,490 b., ôsmy Rastislav Náhlik (SVK) 482,101 b., deviaty Karol Mikula so 478,579 a jedenásty Martin Čapliar 475,980 b. Cenné body do SP získala za štvrté miesto Jana Jankovičová (SVK) výkonom 428,025 b. Podujatia sa zúčastnilo 52 pretekárov zo 7 krajín. Našim reprezentantom k výborným výsledkom blahoželáme. 

slovak open uniSlovenský zväz rybolovnej techniky usporiadal v dňoch 8.-10. júla 2022 tradičný  Slovak Open a 4.kolo Svetového pohára seniorov a juniorov.

Čítať ďalej...

vestfossenFinále Svetového pohára seniorov a juniorov sa uskutočnilo v dňoch 16.9.-18.9.2022 v Saalfelde (GER). V tohtoročnom SP bojovalo o umiestnenie vo Svetovom rankingu 65 mužov, 16 žien, 18 junioriek a 26 juniorov. V mužoch obsadil vynikajúce tretie miesto Tomáš Valášek, siedmy skončil Martin Čapliar a ôsmy Jan Mészáros. V ženách obsadila Jana Jankovičová piate a Vanessa Staršicová siedme miesto. Na tomto mieste si výraznú pochvalu zaslúži usporiadateľ finále Casting club Saalfeld e.V. a riaditeľ pretekov Olaf Schulz.  Srdečne blahoželáme.  

Čítať ďalej...

novezamky33. Majstrovstvá Slovenska sa uskutočnili v metropole Šariša v dňoch 5.-7.8.2022. Výborné organizačné zabezpečenie podujatia zo strany Prešovského športového klubu SZRT a MsO SRZ Prešov a perfektný športový areál a ubytovanie v Strednej odbornej škole technickej v Prešove boli adekvátnymi podmienkami  pre vrcholné podujatie sezóny.  

Čítať ďalej...

pavloviceMajstrovstvá MRS vo viacboji usporiadal Moravský rybářský svaz v spolupráci so Slovenským zväzom rybolovnej techniky a Klubem sportovního rybářství Velké Pavlovice. 

Čítať ďalej...

priemstavSlovenský zväz rybolovnej techniky v spolupráci s Mestskou organizáciou Slovenského rybárskeho zväzu Bratislava V., uskutočnil aj v tomto roku sústredenie mladých talentov v rybolovnej technike v športovom areáli Strednej odbornej školy stavebnej v Nových Zámkoch.

Čítať ďalej...

gbelceNajväčšia liaheň mladých talentov v rybolovnej technike vyrastá v Gbelciach vďaka neúnavnej práci Jána Szudora bývalého juniorského majstra Československa. Členskú základňu zastrešuje novozámocký športový klub rybolovnej techniky a výdatnú nezištnú pomoc poskytuje Obecný úrad v Gbelciach. V dňoch 22.-24. mája 2020 sa na futbalovom ihrisku v Gbelciach uskutočnil kontrolný tréningový turnaj v rybolovnej technike. Podujatie otvoril prezident SZRT Juraj Mészáros. Rodičia mladých adeptov sa starali o výbornú športovú atmosféru.

Čítať ďalej...

sostanjŠtrvté a záverečné kolo Slovenského pohára sa uskutočnilo v Považskej Bystrici. Zúčastnili sa ho  trojčlenné družstvá zo základných organizácií SRZ a klubov SZRT. Vyhralo družstvo MsO SRZ Nové Zámky "A" výkonom 5981,69 bodov (Pavol Konkoľ, Karol Michalik, Jan Mészáros) pred Bratislavským športovým klubom RT "A" s 5723,94 bodmi (Karol Mikula, Rastislav Náhlik, Erik Benko) a BŠKRT "B" so ziskom 5295,31 bodov (Miroslav Jankovič, Tomáš Gaál, Roman Révay).

szamotulyV dňoch 27.-31. júla 2022 sa po dvoch rokoch pandémie konečne uskutočnil v Bad Kreuznachu (GER) Svetový turnaj vo vekovej kategórii mužov 55+, 67+ a žien 55+. Šampionát zorganizoval Landesfischereiverband Rheinland/Rheinhessen pod taktovkou Otmara Ballesa a Heinz Maire Hensgeho. Z 8 krajín sveta sa zišlo 35 pretekárov, ktorí si zmerali sily v 9 súťažných disciplínach ICSF.  Reprezentanti Slovenska Juraj Mészáros, Karol Michalik, Miroslav Jankovič a Zuzana Emberová získali 2 zlaté, 7 strieborných a 9 bronzových medailí. V ženách získala Emberová 5 strieborných a jednu bronzovú medailu, Michalik v 55+ získal 5 bronzových a 1 striebornú, Jankovič 1 bronzovú a Mészáros 2 zlaté, 1 striebornú a 2 bronzové. Okrem pretekárov nás vzorne reprezentovali naši medzinárodní rozhodcovia Marianna Jankovičová a Ladislav Supák.

medaileDoterajšiu medailovú zbierku v roku 2022 významne obohatili aj ďalší seniori a veteráni. 

Čítať ďalej...

cetinPrezentácia rybolovnej techniky sa prvýkrát uskutočnila v roku 2015 aj v rámci Európa Carp Cup juniorov vo Veľkom Cetíne.

Čítať ďalej...

pen-calculator-notebookPočet reprezentačných štartov juniorov zachytáva obdobie pod hlavičkou SZRT. Ďalšie časové obdobie je evidované v štatistikách Rady SRZ Žilina.

Čítať ďalej...

pen-calculator-notebookPočet reprezentačných štartov seniorov na vrcholných podujatiach odrzkadľuje relatívne úzku základňu špičkových pretekárov v rybolovnej technike.

Čítať ďalej...