• Header 01

Slovenský zväz rybolovnej techniky

ÚSPECH NEPRÍDE ZA NAMI, MUSÍME SA ZA NÍM VYDAŤ A ZÍSKAŤ HO

web jankoJan Mészáros pridal v roku 2021 do svojej bohatej zbierky ďalší titul majstra sveta v muche diaľke jednoruč.

Čítať ďalej...

medaileTáto tabuľka poskytuje prehľad medailovej zbierky reprezentantov SR z doterajších vrcholných podujatí.

Čítať ďalej...

medaileŠampionáty juniorov v rokoch 1991 až 2022 boli úspešné pre viacerých  našich juniorských reprezentantov. Prinášame vám prehľad ich medailovej bilancie. 

Čítať ďalej...

tarnowo podgorneJuhočeská metropola České Budějovice usporiadala v dňoch 13.-16. júla 2023  majstrovstvá sveta juniorov U18 a kadetov U23. MSJ sa zúčastnilo 57 pretekárov zo siedmych krajín. V individuálnych disciplínach U23 vybojovala Vanessa Staršicová zlatú medailu v D3, striebro v D4 a bronz v päťboji D1-5. Ďalšiu striebornú pridalo družstvo kadetiek v zložení Vanessa Staršicová, Alexandra Lepková. Juniori  Barnabás Rajcsó a Adrián Bircsák bojovali o medaile vo finále muchy diaľky jednoruč (D2) a kadet Tomáš Gaál v D1 a D4, na pódium však nedosiahli. Čerešničkou na torte bol svetový rekord V. Staršicovej v záťaži diaľka jednoruč (D5). Našim reprezentantom k dosiahnutým výsledkom blahoželáme.   

Čítať ďalej...

talinn1. kolo Svetového pohára seniorov sa uskutočnilo prvýkrát v histórii castingu v Taliansku vo Vicenze.  V kategórii mužov vyhral Jan Luxa (CZE) druhý skončil Jan Mészáros (SVK) a  tretí Josef Luxa (CZE). Z našich bol ešte E. Benko 11., K. Mikula 12. a R. Náhlik 14.  V ženách vyhrala Lucia Kepáková (CZE), druhá skončila Alena Kläusler (AUT) a tretia Jana Jankovičová (SVK). Na nepopulárnom štvrtom mieste skončila V. Staršicová (SVK).  Blahoželáme našim reprezentantom.   

Čítať ďalej...

talinnDve zlaté medaile v D4, dve strieborné v D1 a D2, bronzová medaila v D3, D1-7 a rovnaká za družstvo mužov a žien v D1-5 je vynikajúca medailová bilancia slovenskej reprezentácie v rybolovnej technike na 47. MS v Tallinne. 

Čítať ďalej...

cb3. kolo Svetového pohára seniorov a juniorov sa uskutočnilo v dňoch 24.-26. júna 2022 v Českých Budějoviciach . V mužoch skončil z našich Tomáš Valášek ôsmy a Martin Čapliar desiaty. V ženách skončila Vanessa Staršicová (SVK) piata. Zvíťazila Zuzana Plachá (CZE), druhá skončila Lucie Kepáková a tretia Kateřina Marková (CZE). V juniorkách vyhrala Natálie Kepáková (CZE) pred Luciou Nejdlovou (CZE) a Karolínou Benešovou (CZE).  

03  Halovú prípravu preverili tri halové podujatia.  Halové preteky začali 5.3.2023 vo Velkých Pavloviciach pokračovali v Bratislave 25.3.2023 a skončili 16.4. v Nových Zámkoch. 

Čítať ďalej...

tokyoV druhom kole Svetového pohára v rakúskom Lenzingu skončil Jan Mészáros (SVK)  výkonom 517,030 bodov siedmy, deviaty  Rastislav Náhlik (SVK) s 514,535 bodmi. Cenné body do SP získala za štvrté miesto Jana Jankovičová (SVK) výkonom 429,790 b. Podujatia sa zúčastnilo 51 pretekárov zo 7 krajín. 

slovak open uniSlovenský zväz rybolovnej techniky usporiadal v dňoch 8.-10. júla 2022 tradičný  Slovak Open a 4.kolo Svetového pohára seniorov a juniorov.

Čítať ďalej...

vestfossenFinále Svetového pohára seniorov a juniorov sa uskutočnilo v dňoch 16.9.-18.9.2022 v Saalfelde (GER). V tohtoročnom SP bojovalo o umiestnenie vo Svetovom rankingu 65 mužov, 16 žien, 18 junioriek a 26 juniorov. V mužoch obsadil vynikajúce tretie miesto Tomáš Valášek, siedmy skončil Martin Čapliar a ôsmy Jan Mészáros. V ženách obsadila Jana Jankovičová piate a Vanessa Staršicová siedme miesto. Na tomto mieste si výraznú pochvalu zaslúži usporiadateľ finále Casting club Saalfeld e.V. a riaditeľ pretekov Olaf Schulz.  Srdečne blahoželáme.  

Čítať ďalej...

novezamky33. Majstrovstvá Slovenska sa uskutočnili v metropole Šariša v dňoch 5.-7.8.2022. Výborné organizačné zabezpečenie podujatia zo strany Prešovského športového klubu SZRT a MsO SRZ Prešov a perfektný športový areál a ubytovanie v Strednej odbornej škole technickej v Prešove boli adekvátnymi podmienkami  pre vrcholné podujatie sezóny.  

Čítať ďalej...

pavloviceMajstrovstvá MRS vo viacboji usporiadal Moravský rybářský svaz v spolupráci so Slovenským zväzom rybolovnej techniky a Klubem sportovního rybářství Velké Pavlovice. 

Čítať ďalej...

priemstavSlovenský zväz rybolovnej techniky v spolupráci s Mestskou organizáciou Slovenského rybárskeho zväzu Bratislava V., uskutočnil aj v tomto roku sústredenie mladých talentov v rybolovnej technike v športovom areáli Strednej odbornej školy stavebnej v Nových Zámkoch.

Čítať ďalej...

gbelceNajväčšia liaheň mladých talentov v rybolovnej technike vyrastá v Gbelciach vďaka neúnavnej práci Jána Szudora bývalého juniorského majstra Československa. Členskú základňu zastrešuje novozámocký športový klub rybolovnej techniky a výdatnú nezištnú pomoc poskytuje Obecný úrad v Gbelciach. V dňoch 22.-24. mája 2020 sa na futbalovom ihrisku v Gbelciach uskutočnil kontrolný tréningový turnaj v rybolovnej technike. Podujatie otvoril prezident SZRT Juraj Mészáros. Rodičia mladých adeptov sa starali o výbornú športovú atmosféru.

Čítať ďalej...

sostanjŠtrvté a záverečné kolo Slovenského pohára sa uskutočnilo v Považskej Bystrici. Zúčastnili sa ho  trojčlenné družstvá zo základných organizácií SRZ a klubov SZRT. Vyhralo družstvo MsO SRZ Nové Zámky "A" výkonom 5981,69 bodov (Pavol Konkoľ, Karol Michalik, Jan Mészáros) pred Bratislavským športovým klubom RT "A" s 5723,94 bodmi (Karol Mikula, Rastislav Náhlik, Erik Benko) a BŠKRT "B" so ziskom 5295,31 bodov (Miroslav Jankovič, Tomáš Gaál, Roman Révay).

szamotulyV dňoch 27.-31. júla 2022 sa po dvoch rokoch pandémie konečne uskutočnil v Bad Kreuznachu (GER) Svetový turnaj vo vekovej kategórii mužov 55+, 67+ a žien 55+. Šampionát zorganizoval Landesfischereiverband Rheinland/Rheinhessen pod taktovkou Otmara Ballesa a Heinz Maire Hensgeho. Z 8 krajín sveta sa zišlo 35 pretekárov, ktorí si zmerali sily v 9 súťažných disciplínach ICSF.  Reprezentanti Slovenska Juraj Mészáros, Karol Michalik, Miroslav Jankovič a Zuzana Emberová získali 2 zlaté, 7 strieborných a 9 bronzových medailí. V ženách získala Emberová 5 strieborných a jednu bronzovú medailu, Michalik v 55+ získal 5 bronzových a 1 striebornú, Jankovič 1 bronzovú a Mészáros 2 zlaté, 1 striebornú a 2 bronzové. Okrem pretekárov nás vzorne reprezentovali naši medzinárodní rozhodcovia Marianna Jankovičová a Ladislav Supák.

medaileDoterajšiu medailovú zbierku v roku 2022 významne obohatili aj ďalší seniori a veteráni. 

Čítať ďalej...

cetinPrezentácia juniorskej rybolovnej techniky v maďarskom Szigetszentmártone sa uskutočnila druhý rok za sebou. V kategórii do 20 rokov súťažili naši juniori s maďarskými v trojboji a päťboji. V trojboji zvíťazil Zányi Miló (HUN) s 221,70 bodmi, druhý skončil Attila Bircsák (SVK) s 216,40 b., a tretí Zsolt Denaga (HUN) 1678,45 b. V päťboji vyhral Viktor Šesták (SVK) 399,42b., druhý skončil 369,84 bodov a tretí Adrián Bircsák (SVK) 369,61 b.  

pen-calculator-notebookPočet reprezentačných štartov juniorov zachytáva obdobie pod hlavičkou SZRT. Ďalšie časové obdobie je evidované v štatistikách Rady SRZ Žilina.

Čítať ďalej...

pen-calculator-notebookPočet reprezentačných štartov seniorov na vrcholných podujatiach odrzkadľuje relatívne úzku základňu špičkových pretekárov v rybolovnej technike.

Čítať ďalej...