• Header 01

Slovenský zväz rybolovnej techniky

ÚSPECH NEPRÍDE ZA NAMI, MUSÍME SA ZA NÍM VYDAŤ A ZÍSKAŤ HO

Bilancia najúspešnejšieho pretekára histórie slovenského castingu začala ziskom historicky prvej bronzovej medaile v ére samostatného Slovenska a to na majstrovstvách Európy juniorov 1993 v Düsseldorfe v disciplíne záťaž diaľka jednoruč.
V jeho najcennejšej medailovej zbierke z majstrovstiev sveta dominuje 5 zlatých v záťaži diaľka jednoruč, 2 tituly majstra sveta v sedemboji, 2 tituly v päťboji, 2 zlaté v muche diaľke jednoruč, jedna zlatá v záťaži diaľka obojruč, záťaži Arenberg a historická zlatá za družstvo na MS 2013 v Halle. Patrí mu prvý svetový rekord v zaťaži diaľka jednoruč s plastovou 7,5 g záťažou z roku 1994 a je tiež držiteľom aktuálneho svetového rekordu z Tallinnu z MS 2012. V tejto disciplíne zaznamenal zatiaľ ako jediný na svete hatrik čo znamená, že získal zlatú medailu na MS, ME a Svetových hrách neolympijských športov.
Za roky 1993 až 2022 získal na MS, ME a SH 17 zlatých, 12 strieborných a 18 bronzových medailí. Vo virtuálnej sieni slávy slovenského castingu mu právom patrí prvá pozícia.

web janko